بای بای پایتون ۲

خب ۲۰۱۹ هم به پایان رسید و علاوه بر دهه‌ی دوم قرن ۲۱، نسخه‌ی دوم پایتون هم دیگه عمرش به سر رسید. از این به بعد هیچ پشتیبانی و بروز رسانی‌ای روی این نسخه از پایتون صورت نمی‌گیره. هرچند در نگاه اول یه ذره احساساتی می‌شه آدم، ولی خیلی اتفاق خوب و شیرینیه. دیگه قرار نیست تحمل کنیم اون برنامه نویس‌های خفنی رو که هنوز از نسخه‌ی ۲ استفاده می‌کنن و حاضر نیستن مهاجرت کنن به نسخه‌ی ۳. دیگه کمتر مواجه می‌شیم (احتمالا/امیدوارم) با اون اسکریپت‌های کار راه بندازی که می‌خوایم وسط برنامه خودمون جا بدیمش اما یهو می‌بینیم با پایتون ۲ نوشته شده و کلی اصلاحات باید روش بزنیم. در کل خداحافظ پایتون ۲ جان. دلمون برات تنگ می‌شه، اما امیدواریم دیگه ریختت رو نبینیم. 🙂

 

* البته این که خودم پایتون رو با نسخه‌ی ۳ یاد گرفتم هم نباید فراموش کنم. اونی که قبل از پیدا شدن سر و کله‌ی پایتون۳ با این زبون آشنا شده، خب حق داره که بهش وابسته شده باشه.

رضا کشاورز معتمدی نوشته شده توسط:

رضا کشاورز معتمدی هستم. به اسم رضا کشاورز یا رضا معتمدی می‌شناسن منو. برنامه نویس هستم، فعلن متمرکز روی پایتون. به فیلد‌ علم داده(!) و هوش مصنوعی علاقه دارم. بلاک چین و حواشی دورش هم برام جذابیت داره. مطالعه و دیدن فیلم هم جزو علایقمه. محتوای بلاگ هم حول همین مسائل می‌گرده بیشتر.

اولین کسی باشید که یک دیدگاه ارسال میکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *