روز جهانی رویا

۱. امروز روز جهانی رویاست. چند سالیه که روز ۲۵ سپتامبر رو به عنوان روز جهانی رویا انتخاب کردن و این ۲۵ سپتامبر که توشیم، پنجمین روز جهانی رویاست. قبلن در مورد چیزهایی که توی تقویم براشون روز هست نوشته بودم، ولی این یکی یه مقدار متفاوته و حس واقعن خوبی هم به من می‌ده. رویا داشتن شاید یکی از ضروریات زندگی توی دنیای امروز باشه. اگر زندگی امروز رو با هزار سال پیش مقایسه کنیم، می‌بینیم که زندگی دیگه اونقدرام سخت نیست. ما دیگه در بدو تولد خطرات بی‌شمار مرگ در کمینمون نیست. برای به دست آوردن یه لقمه غذا هم لازم نیست از طلوع تا غروب مشغول زحمت طاقت فرسا باشیم. (البته متاسفانه هنوز هم هستن توی دنیا که سختی‌هاشون هنوز همونه که هزار سال پیش بوده.) توی زندگی امروزی که امکانات اولیه دیگه اونقدرام سخت گیر نمیان، پیدا کردن یه محرک برای ادامه دادن زندگی خیلی مهمه. شاید بشه خلاصه‌ش کرد توی این که برای چشیدن طعم زندگی خوب، مهم نیست که الان کجا هستیم یا به کجا قراره برسیم. مهم اینه که چیزی داشته باشیم که به سمتش حرکت کنیم- همیشه.

۲. صحبت‌های انگیزشی زیادن. ولی یه مورد هست، از یه ورزشکار معروف، که بعد از تموم شدن دوران ورزش حرفه‌ایش، توی یه مراسم خاص، صحبت جالبی می‌کنه. این یک دقیقه از صحبت‌های کوبی براینتِ بسکتبالیست رو گوش کنید:

 

توی حرف‌هاش از اون جملات قصار و دهن پر کن زیاد هست، ولی یه موردش رو من خیلی دوست دارم که اتفاقن به بحث هم مرتبطه. می‌گه:

ما اینجاییم بخاطر این که یه رویا داشتیم، و نذاشتیم چیزی جلوی راهمونو بگیره.

قسمت اول حرفش برام جالبه. یکی از دلایل موفق بودنش رو داشتن رویا( و البته دنبال کردنش) می‌دونه. این واقعن چیز مهمیه. خیلی از ما می‌نالیم که به جایی نمی‌رسیم و نمی‌تونیم برسیم و نمی‌شه که برسیم. ولی واقعن مهم نیست. این که چیزی باشه که برامون اونقدر با ارزش باشه که بخوایم تمام انرژیمون رو صرفش کنیم، این مهمه. شاید موفق نشیم و به مقصد و به اون چیزی که می‌خوایم نرسیم. ولی اون پله‌ی آخر فقط قسمتی از قضیه‌س. قسمت بزرگتر‌ ماجرا مسیره. وقتی چیزی باشه که ما همیشه به سمتش مایل باشیم، وقتی چیزی باشه که برای به دست آوردنش تلاش کنیم، یقینن مسیرش هم لذت بخشه، حتی اگه هیچوقت به مقصد منتهی نشه.

  • یه سر به سایتی که برای روز جهانی رویا ساخته شده بزنین، چیزای جالبی توش هست. world dream day رو کافیه گوگل کنید.
رضا کشاورز معتمدی نوشته شده توسط:

رضا کشاورزم و رضا کشاورز، منم :)

اولین کسی باشید که یک دیدگاه ارسال میکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *